ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4058160
*
nr 405 8160
Spegel
nyrokoko., höjd: 80
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:23:44
1
800 kr
9/4 12:26:53
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 405 8160
Spegel
nyrokoko., höjd: 80
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 14:23:44 | 1 | 800 kr |
| 9/4 12:26:53 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



